Nem sikerült bejutni az Országos Regionális Döntőbe

ATOM CITY-ATOMERŐMŰ SE U16/B - AKMÉ KÖRMENDI TÖRPÖRDÖGÖK      80-84

Farkas 29/3, Pongrácz 13/3, Nyul 11/9, Hadnagy 11/6, Sóvári 9, Bérdi 6, Magyar 2, Tuboly 2, Gyánó 1, Scheiber-, Papp-, Siklér-

AKMÉ KÖRMENDI TÖRPÖRDÖGÖK - TATAI SE                    49-66

(14-13,8-23,14-13,13-17)

Hadnagy 11/3, Tuboly 9, Pongrácz 8, Gyánó 5/3, Sóvári 5, Farkas 4, Papp 3/3, Bérdi 2, Nyul 2, Scheiber-, Magyar-, Siklér-

Edzők: Szabó Domokos, Szalai János

Ez a két mérkőzésünk tökéletesen leírja az idei szezonunkat. Ha egy szóval kéne jellemezni akkor azt mondanám, hogy hullámvasút. Az első mérkőzésen jól kezdtünk annak ellenére, hogy rengeteg könnyű ziccert hibáztunk. Az első negyed után mégis sikerült egy kisebb előnyt kicsikarni. A második negyedben a nem kellő intenzitású, és aggresszivítású védekezés eredményeképpen hagytuk a paksiaknak a könnyű triplákat, és közeli befejezéseket. Rossz 1-1 védés, túlsegítés, késői segítés..volt minden. Sajnos ez a 3. negyedben sem változott sokat. Az utolsó játék részben sikerült a zónavédekezésünket is annyira összeszedni, hogy a triplák is kevésbé ültek a túloldalon, támadásban pedig a fiúk pontosan végrehajtották az instrukciókat, így sok könnyű gólt dobtunk és a végén még pár extra dobós is beesett, így sikerült visszaküzdeni magunkat -18-ról és felénk billenteni mérleg nyelvét..mint mondtam hullámvasút.

A második meccset a rendkívül kellemetlen stílusban kosárlabdázó Tatával játszottuk. Az első negyed és a második negyed eleje, ahol sikerült 7 ponttal meglógni nagyon rendben volt, viszont az időkérés után 2 perc alatt eladtunk 4 labdát és azonnal kiegyenlített az ellenfél..sajnos elértük a hullámvasút azon részét, ahol a legmagasabb pontját és egy nagy lejtő felé lassan közelítesz. Ezt követően egyszerűen támadásban türelmetlenek, pontatlanok voltunk. Az első meccshez képest pocsékul dobtunk kintről, és mivel a körtébe alig tudtuk bejátszani a labdát, így a közeli dobásaink is elmaradtak. Hiába emeltük ki, hogy nagyon gyorsan indulnak, nem tudtuk őket megfelelően lelassítani. Elfáradtak a fiúk fejben is, és páran fizikálisan sem bírták a két mérkőzést. Sajnos a szezon végét a hullámvasút alján fejeztük be.

Az egész évben jellemző volt a csapat játékára a folyamatos hullámvölgyek és hullámhegyek. Voltak extra meccseink, jó periódusaink és voltak csalódáskeltő teljesítményünk. Ennek hátterében számos dolog áll/állhatott, volt olyan ami nem rajtunk múlt, viszont sok olyan dolog volt, amiben igenis előre kell lépni, különben hosszú távon biztosan nem lesz fejlődés. Komoly változások kellenek hozzáállásban, mentalitásban nap mint nap a fiúktól és akkor minden esély megvan a fényesebb szereplésre a jövőben. Hajrá MTE!